Sizin Bir Isiniz Engellilerimizin de Bir Yardimcisi Olsun Projesi
Kalkinma Bakanligi?nin SODES 2011 yili kapsaminda ilimizde kabul edilen  ?Sizin Bir Isiniz Engellilerimizin de Bir Yardimcisi Olsun? (Yasli ve Engelli Bakim Kursu) isimli projemizin 20 kursiyere sertifika,200 kursiyere de katilim belgesi, töreni 04.06.2012 tarihinde Il Saglik Müdürlügü ek binasinda egitim tesislerinin El Hayati Harrani toplanti salonunda yapildi.

Programa, projelerden sorumlu Vali Yrd. Ramazan SEÇILMIS Il Saglik Müdürü Uzm. Dr. Erdogan DURAN, Proje Koordinatörü Sait KOYUNCU, Il Saglik Müdür Yardimcilar, Kurum Amirleri, Bashekim ve Yardimcilari ve Sube Müdürleri Egitimcilerimiz ve ögrencilerimizin katilimlari ile basladi.

Programda projelerden sorumlu Vali Yrd. Ramazan SEÇILMIS, Il Saglik Müdürü Uzm.Dr. Erdogan DURAN, Il Saglik Müdür Yrd. Sait KOYUNCU, Harran Üniversitesi Saglik Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Fügen Göz, , Proje Koordinatörü Sait KOYUNCU ,Ögrencilerden 4 kisi   proje ile ilgili genel bir degerlendirme yaptilar ve projenin devamini  istediler..

Toplanti sonunda 240 kisinin hedef alindigi projemizde 40 kisiye 10 haftalik egitim ve 400 saatlik halk egitim onayli özürlü bakimi sertifikasi vererek onlarin isterlerse rehabilitasyon merkezlerinde çalisabilme olanagi sunuyoruz. Kursumuzu basariyla tamamlayan 40 ögrencimize sertifikalari verilmistir. Ayrica ailesinden engellisi olup Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdürlügünden yardim alan 200 kursiyerimize 100 saatlik katilim belgesi verildi. Ikramla toplanti son buldu.