DÖNER SERMAYE KADROSUNDA GÖREV YAPAN PERSONEL MAYIS-2012 DÖNEMI IL IÇI ATAMA BASVURU ILANI
DÖNER SERMAYE KADROSUNDA GÖREV YAPAN PERSONEL MAYIS-2012 DÖNEMI

 IL IÇI ATAMA BASVURU ILANI

             08.06.2004 tarih ve 25486 sayili Resmi Gazete'de yayinlanan, Saglik Bakanligi Atama ve Nakil Yönetmeliginin degisik 16. maddesine dayanilarak hazirlanan, 07.05.2007 tarih ve 9632 sayili, Il Saglik Personelinin Il içi Atama ve Nakillerinin Usul ve Esaslarina Dair Yönerge" geregince Döner Sermaye Kadrosundaki Personel için Ilimizde Mayis-2012 dönemi Il içi atamalari yapilacaktir.

             Bu nedenle ;

Personel Dagilim Cetveli esas alinarak, açik olan ve doldurulmasina ihtiyaç duyulan kadrolar ile Saglik Personelinin Il Içi Atama ve Nakillerinin Usul ve Esaslarina dair Yönergenin 7. maddesine istinaden Müdürlügümüz Atama Komisyonunca Personelin görev yaptigi birimin personel ihtiyaci göz önünde bulundurularak muvafakat verilecek kadro listeleri Müdürlügümüzün http://www.urfasaglik.gov.tr internet adresinde Ek?te sunulmustur.

                        Komisyon karariyla ilan edilen Münhal Kadrolarin yer aldigi listeden en çok 5 (bes) tercih yapilabilecektir. Bu Listede yer almayan yerler tercih formunda belirtilirse "GEÇERSIZ TERCIH" kabul edilecektir.

                        Hizmet puan esasina göre atama islemleri yapilacak olup, ayni birimin ayni puana sahip birden fazla personel tarafindan tercih edilmesi durumunda; personelin göreve baslama tarihi, bu da esit ise basvuru tarihi ve evrak kayit numarasi esas alinacaktir.

                657 Sayili DMK 4/A maddesine göre Döner Sermaye Kadrosunda görev yapan Personel disindaki kadrolarda çalisan personellerin müracaatlari kabul edilmeyecektir.

                        Basvuruda bulunacak personellerin basvuru döneminde görevlerinde fiilen çalisiyor olmalari gerekmektedir. Basvuru tarihinde Askerlik, Dogum sonrasi ücretsiz izin ve Ücretsiz izinde olanlar ile Aile Sagligi Elemani olmalarindan dolayi Ücretsiz Izinde olan personelin basvurulari degerlendirilmeyecektir.

Saglik Memuru, Saglik Teknisyeni ve Saglik Teknikeri  ve benzeri kadrolarda çalisanlar, halen çalistiklari unvan ve bransa müracaat edebileceklerdir.

                        Saglik hizmetlerinin aksamamasi ve etkili bir personel planlamasi yapilabilmesi için Ilimiz kadrosunda fiilen en az 1 yil çalismis olan personelin müracaatlari kabul edilecektir. (Sözlesmeli pozisyondan kadroya geçen personelin sözlesmeli olarak çalistiklari süreler de dikkate alinacaktir.)

Yerlestirme isleminde 01.01.2012 tarihinde PBS?de yayinlanan Hizmet Puani listesi baz alinacagindan; basvuru yapacak personelin, basvuru formlarinin ekine, Personel Bilgi Sistemi üzerinden alinmis, 01.01.2012 tarihi itibariyle güncellenmis, Hizmet Puan dökümünü gösterir ekran çiktilarina itirazi olmadigini yazip imzalayarak mutlak suretle basvuru formuna eklemeleri gerekmektedir.

Basvurular personelin çalistigi kurum tarafindan alinacak olup, basvuru evraklari ve kurumu tarafindan hazirlanarak onaylanan basvuru listesi, görevlendirilecek personel araciligi 02.05.2012 tarihi mesai bitimine kadar Müdürlügümüz Personel Sube Müdürlügüne teslim edilecektir.

Müracaat evraklari imzasiz olan ve çalistigi kuruma 30.04.2012 tarihi mesai bitiminden sonra basvuru yapan personelin basvurulari kabul edilmeyecektir.

Hizmet puanina esas beyan ve belgelerin gerçek disi oldugu tespit edildigi takdirde, atama islemi iptal edilir ve haklarinda sorusturma yapilir. Bu sorusturma sonucunda suçlu bulunanlar hakkinda genel hükümler uygulanir.

Kurumlarin döner sermaye bütçesinden maas alan personellerin il içerisinde baska bir kuruma yerlesmeleri halinde, atamalari; Saglik Bakanligi Personel Genel Müdürlügünün 08.09.2011 tarih ve 254184 sayili yazisina istinaden atanacaklari kurumlarin döner sermaye bütçesinin uygun olup, olmadigi ilgili döner sermaye saymanligindan uygun görüs alindiktan sonra yapilacaktir.

Yukarida belirtilen sekilde müracaat edenlerin yerlestirme islemleri; tercihleri ve hizmet puanlari dogrultusunda ilan edilen yerlere yapilacak olup sonuçlar Müdürlügümüzün http://www.urfasaglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

MÜNHAL VE IZIN VERILECEK KADRO SAYILARI IÇIN TIKLAYINIZ

TAYIN TALEP FORMU IÇIN TIKLAYINIZ