Son Dönemde Yapilan Terör Saldirilarina Karsi Il Saglik Müdürümüzden Basin Açiklamasi..
       Il Saglik Müdürümüz Uzm. Dr.Erdogan DURAN son dönemlerde yapilan saldirilara karsi Mehmet Akif INAN Egitim Arastirma Hastanesinde basin açiklamasi yapti. Il Saglik Müdürümüz Uzm.Dr. Erdogan DURAN yaptigi basin açiklamasi;

       Bizleri bugünlere getiren ve gece, gündüz demeden saglik hizmet sunmaktan onur duydugumuz siz degerli vatandaslarimiz;

       Haziran ayindan bu yana tirmanisa geçen saldirilariyla, genç - yasli, çocuk - bebek demeden tüm halkimizi hedef alan eli kanli terör örgütü, saglikçalisanlarimiza, ambulanslarimiza ve hastanelerimize  yönelik alçakça saldirina devam ediyor.

        3 saglik çalisanimiz terör örgütünün gerçeklestirdigi alçakça saldirilarda hayatini kaybetti.Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Birogul memleketi Diyarbakir?da, Saglik Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Soförü Seyhmus Dursun memleketleriSirnak?ta ugradiklari silahli saldiri sonucu sehit edildiler.Onlarca çalisanimiz alikonuldu, ambulanslarimiza, hastanelerimize ates edildi; saglik hizmetleri aksatilmaya çalisildi.

        Son olarak Hakkari Semdinli?deki Devlet Hastanemiz bombali saldiri sonucunda neredeyse kullanilamaz hale getirildi.En büyük zarari Semdinli?de bizlerden saglik hizmet bekleyen halkimiz gördü ...

        Vatandasimizin en temel haklarindan olan saglik hakkinin engellemesine yönelik bu çirkin saldirilari planlayanlari ve gerçeklestirenleri siddetle lanetliyoruz.

    Tek amaçlari hayat kurtarmak, insanimizin sagligina hizmet etmek olan çalisanlarimizin bu tür saldirilara maruz kalmasi asla kabuledilemez. Saglik hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarini itibarsizlastirmayi amaçlayan bu saldirilar en çok da bölge insanimiza zarar vermekte, onlarin en temel ve en dogal insani hakki olan saglik hizmetlerine ulasimini güçlestirmektedir.

        Çalisanlarimizin ve masum insanlarin hayatlarina kastedilerek gerçeklestirilen bu eylemler, terör örgütünün insani degerlerden ne kadar uzaklastiginin da kaniti niteligindedir.

        Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldirilar ve bu çagdisi anlayis, dünya medeniyetine önderlik etmis bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir.

      Hastanelerimizde çalisanlarimizin güvenligi için gereken tedbirler aliniyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarina araliksiz devam ediyor. Ancak unutmayalim ki teröre karsi en büyük cevap, en büyük mücadeleyibirlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize simsiki kenetlenerek verebiliriz.

       Bizler tüm engellemelere ragmen; din, dil, irkayrimi gözetmeden insanimiza hizmet etmeye devam edecegiz. Bu topraklarda binlerce yildir kardesçe yasayan insanimizin sagligini daha ileriye tasima gayreti içinde olacagiz.

Terör bizi asla yildirmayacak ve asla amacina ulasamayacaktir.

Terör degil;

kardeslik diyen gönüller,

sifa eller veren kazanacak dedi.