IL SAGLIK MÜDÜRÜMÜZ ULUSAL YAYINDA
 

       Il Saglik Müdürümüz Uzm. Dr. Erdogan DURAN 29.09.2014 tarihinde A Haber ve NTV gibi bazi ulusal kanallara Suruç ilçesinde Suriye'li vatandaslara verilen saglik hizmetleri hakkinda açiklamalarda bulundu.


       Il Saglik Müdürümüz yaptigi açiklamarda Suruç Mürsitpinar sinir kapisindan girislerin baslamasiyla 10 adet Ambulans 4 adet UMKE  timinin  Suruç ilçesinde konuslandirildigini ve Suruç Devlet Hastanesine 2, Yumurtalik bölgesine 1 olmak üzere, 3 adet sisirebilir çadir Hastane kuruldugunu gerekli Saglik personeli  ve malzeme destegi saglandigini açikladi.


       Il Saglik Müdürü Uzm. Dr. Erdogan DURAN 28.09.2014 Tarihi itibariyle Suruç Ilçe Hastanesine Mürsitpinar  ve Yumurtalik sinirindan toplam 349 hasta getirildigini bu hastalardan 197 tanesinin 112 ekipleri ile Suruç Devlet Hastanesi acil servisine tasindigini, bunlardan 96 tanesinin  ileri tetkik ve tedavi amaciyla Sanliurfa il merkezinde bulunan çesitli  Hastanelere nakledildigini, 14  tanesinin Sanliurfa Il merkezinde  yer bulunmadigindan Adana, Adiyaman, Gaziantep ve Diyarbakir da bulunan çesitli Hastanelere sevk edildigini açikladi.