Müdürlügümüz 18 Adet Ambulans Dagitim Töreni




       Sosyal Güvenlik Bakani Faruk ÇELIK, Müdürlügümüze yeni gönderilen 18 adet Ambulans anahtarlarini teslim törenine katildi.

       Sanliurfa Saglik Müdürlügü 112 Komuta Merkezi binasi önündeki bahçede, Müdürlügümüze yeni alinan 18 ambulansin teslim töreni düzenlendi.

       Törene; Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakani Faruk ÇELIK, Vali Izzettin KÜÇÜK, Sanliurfa Milletvekili Mahmut KAÇAR, Harran Üniversitesi Rektörü Ibrahim Halil MUTLU, Il Saglik Müdürümüz Uzm.Dr. Erdogan DURAN, daire müdürleri, saglik personeli ve 112 ambulans sürücüleri katildi.Törende Bakan Çelik, yeni alinan ambulanslarin hayirli olmasini dilerken, ambulans talebinin hizli bir sekilde karsilanmasinda yardimci olan Saglik Bakani Mehmet MÜEZZINOGLU'na tesekkür etti. Çelik "Insallah bu ambulansa ihtiyaç olmaz ama hayatin gerçegi bu. Elim ve aci olaylar yasaniyor. Devletin elinin en ücra köselerine yetismesi için, saglik vasitasiyla ambulanslarin ne kadar yararli oldugu, bazi olaylarda net bir sekilde görülüyor. Bunlarin amaci, huzurlu bir Sanliurfa ortaya çikmasi içindir" dedi.Vali Küçük ve protokoldeki diger davetlilerle birlikte araçlarin anahtarlarini ambulans sürücülerine teslim eden Bakan Çelik, programin sonunda ise kendisi için ayrilan ambulansa bindi ve sehir turu atti.