Sanliurfa'nin Saglik Yatirimlarini Degerlendirildi.
 

Sanliurfa Valisi Celalettin Güvenç, Saglik Bakan Yardimcisi Agah Kafkas ile Il Saglik Müdürlügü'nde  gerçeklestirilen saglik yatirimlari ile ilgili degerlendirme toplantisina katildi. Vali Celalettin Güvenç ve Bakan Yardimcisi Agas Kafkas'in yani sira toplantiya Sanliurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ile saglik bakanligi yetkilileri katildi.

 

Saglik Yatirimlari, altyapisi ve saglik hizmetleri ile ilgili degerlendirmelerin yapildigi toplanti öncesi bir açiklama yapan Sanliurfa Valisi Celalettin Güvenç, Saglik Bakan Yardimcisi Agah Kafkas'in Baskanliginda, merkez ilçe ve diger ilçelerin saglik yatirimlari ile hizmetlerinin genel durumunu gözden geçireceklerini söyledi.

Vali Güvenç, Sanliurfa'da son dönemde saglik adina çok önemli yatirimlara imza attiklarini belirterek, Siverek ve Viransehir Devlet Hastaneleri son derece modern 200 yatakli hastaneler olarak hizmete girdi.

 

Merkezde Eyübbiye'de  400 Yatakli hastanemiz ve Agiz ve Dis Sagligi Merkezimiz ayri ayri ihaleye çikiyor.Ek Hastanelerimiz, Ek yataklarimiz çocuk hastanemizde ve 500 yatakli hastanemizde devreye girdi. Planlamalarimiz hakkinda genel açiklamalar yapilacak.

Ayrica Ilimizin yetistirdigi büyük edebiyatçi, sair yazar; sendikaci, Sanliurfa'nin gururu olan insan Mehmet Akif Inan'in adini 500 yatakli Devlet Hastanesine Çalisma Sosyal Güvenlik Bakanimiz Faruk Çelik ve Saglik Bakan Yardimcimiz Agah Kafkas ile birlikte verecegiz. Sanliurfa Kendine yakisan bir kadirsinasligi, vefayi gösterecek dedi.