2013 Saglik Yatirimlari Toplantisi Vali Güvenç Baskanliginda Yapildi
       2013 yilinin ilk Saglik yatirimlari toplantisi Sanliurfa Valisi Celalettin Güvenç Baskanliginda Il Saglik Müdürlügüne bagli Egitim Tesisleri toplanti salonunda yapildi. Toplantiya Vali Güvenç?in yani sira Sagliktan sorumlu Vali yardimcisi Saban Erdogan, Ilçe kaymakamlari, Il Saglik Müdürü Uzm. Dr. Erdogan Duran, Il Saglik Müdür Yardimcilari, Kamu Hastaneler Birligi Genel Sekreteri Dr. Turhan SULHAN, Halk Sagligi Müdürü Dr. Osman KOYUNCU ve Daire amirleri katildi. Yaklasik üç saat süren toplantida 2012 yilinda yapilan yatirimlar ve 2013 yilinda yapilacak olan yatirimlar ve çalismalar masaya yatirildi.


       Vali Güvenç toplanti öncesinde 112 komuta merkezinde incelemelerde bulundu. Güvenç?e Il Saglik Müdürü Uzm. Dr. Erdogan Duran çalismalar hakkinda bilgi verdi.112 çalisanlari ile sohbet eden Güvenç göreviniz zor biliyorum sizlere basarilar diliyorum dedi.

       Komuta merkezinde bulunan ve ambulans takip sistemini de inceleyen Vali Güvenç daha sonra çalisanlara basarilar dileyerek merkezden ayrildi.

        2013 Yatirimlari toplantisinin açilis konusmasini yapan Sanliurfa Valisi Celalettin Güvenç; "Toplantinin hayirli ve ugurlu olmasini temenni ediyorum. Kaymakam arkadaslar için söylüyorum geçen yil ayda bir daire amirlerimizle birlikte kahvaltili toplanti yapiyorduk bir daire amirimizin ev sahipliginde. 2013 yilinin birinci toplantisini Il Saglik Müdürlügümüzün ev sahipliginde yapmak üzere toplanmis bulunuyoruz hepiniz hos geldiniz.2012 yilinda Saglik adina neler yaptik 2013 yilinda neler yapacagiz bunlari degerlendirecegiz merkez ve ilçelerimizde Çevre ve Sehircilik müdürlügümüz Saglik Bakanlimizin degerli temsilcileri hep birlikte ödenek durumumuz Il Özel idaresi genel sekreterimiz hep beraber mevcut durumu tahlil edecegiz, Saglik bilindigi üzere egitimle birlikte birinci islerimizden bir tanesi yatak kapasitesi bakimindan sorunlarimiz oldugunu biliyoruz ama insallah 2013 yilinda Eyyübiye?de 400 yatakli hastane ihalemizi yaparak merkezde önemli bir rahatlik saglayacagimizi düsünüyoruz. Viransehir ve Siverek Devlet hastanelerimiz hizmete girdi. Ufak eksikliklerimize ragmen önemli bir açikligi kapatti diye düsünüyoruz bunun yaninda diger hususlari da kaymakam arkadaslarimizla beraber degerlendirecegiz, ben toplantinin hayirli ugurlu olmasini diliyorum" dedi.


       Il Saglik Müdürü Uzm. Dr. Erdogan Duran ise sunlari söyledi; 2013 yilinin ilk yatirim toplantisinda saglik yatirimlarini konusmak üzere Sayin Valimizin baskanliginda toplanmis bulunuyoruz. Kisa ve uzun vadedeki yatirimlarimizi bugün masaya yatiracagiz, bununla ilgili gerekli kararlar alinacagina inaniyorum buraya kadar geldiginiz için basta Sayin Valimiz olmak üzere herkese tesekkür ediyorum dedi.